Klacht: Weigerantwooird 2e keer

Mirjam van den Berg op 30 november 2021 over Veilig Thuis in de categorie Zorginstellingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Zorginstellingen
Status Open
Datum 30 november 2021

Een moeder uitte haar onvrede over Veilig Thuis omdat haar autistische zoon al drie weken uit huis is en haar kinderen van 22 jaar opnieuw gezien moeten worden. Ze beschrijft een ontmoeting met een medewerker waarbij deze op een intimiderende manier reageerde en niet inging op haar verzoek om informatie over haar functie en registratie. De moeder voelt zich slachtoffer in deze situatie en benadrukt dat het goed gaat met haar kinderen.

Mijn Klacht:

Mijn kinderen van 22 moeten opnieuw gezien worden terwijl mijn autistische zoon al 3 weken uit huis is.

Ik , alleen uk ben het slachtoffer. Je kunt aan ons zien en aan de kinderen die men ook al heeft gezien dat het goed gaat net hen. Een mishandeld ziet er niet uit als onze gelukkige goed. Gevoede en verzorde kinderen

Toen ik net gelijk een afspraak kon maken verhief zij haar stem en zei: met een zeer intimiderende toon: je weet dat ik ook school kan bellen!
Als ik het goed heb begrepen een forensisch? arts. De MW weigerdec 2x hierop te antwoorden

Ik vroeg om de volledige functie, voor en achternaam en BIG registratie.nummer. dit kreeg ik niet.

Gewenste Oplossing:

Meld bij VT.

Alle klachten die gemeld zijn door Mirjam van den Berg
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM