Klacht: veel te duur

menno1976 op 26 juli 2014 over Today Service in de categorie Loodgieters

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Loodgieters
Status Open
Datum 26 juli 2014

Een klant heeft een klacht ingediend over Today Service, omdat de kosten voor het repareren van een lekkende spoelknop als veel te hoog worden ervaren. De totale rekening van € 190,57 staat in schril contrast met een andere loodgieter die dezelfde klus voor € 103,- aanbiedt. Daarnaast wordt de lange wachttijd van 7 uur voor de service als onacceptabel beschouwd.

Mijn Klacht:

Mijn huisgenoot had een lekkende spoelknop toen ik op vakantie was en heeft deze loodgieter (TODAY SERVICE) gebeld. Kosten: spoelknop € 75,- , uurloon € 82,50 , B.T.W. € 33,07. Dus een totaalprijs van€ 190,57. Een telefoontje naar een andere loodgieter en deze doet het voor € 103,- De spoelknop kost daar inclusief btw € 33,- en het uurloon € 70,-. Deze loodgieter is veel te duur en dit is een klusje van 5 minuten om te repareren.En voor de snelheid hoef je het ook niet te doen het duurde 7 uur voor ze kwamen en deze tijd heeft de toilet staan lekken. Kijk dus eerst ff verder en bel een paar loodgieters voor een prijs voordat je meteen de eerste de beste in nood kiest. Dit is mijn tip voor de mensen. MVG, Menno.

Gewenste Oplossing:

Wanneer het normale bedrag wordt berekend. 100 is echt de max.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Today Service

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Today Service nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM