Klacht: Vliegtuig niet binnen gelaten

SERENAYVZ op 08 december 2016 over turkish airlines in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Vliegmaatschappij
Status Nieuwe klacht
Datum 8 december 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

5 december had ik vlucht naar Istanbul Ataturk vanaf Dusseldorf. Mijn vlucht was om 7:40u. Ik was al ingecheckt en kwam 7:30 aan bij de gate van Turkish Airlines. Ik werd niet toegelaten tot mijn vliegtuig, de reden daarvoor is volgens hen dat ik er om 7 uur zou moeten zijn. Dat is mij niet gelukt vanwege de file naar de luchthaven. Ik ben er nog steeds heel boos over. Ik eis mijn geld terug en het liefst een nieuwe vlucht naar Istanbul retour. Ik hoop dat dit serieus wordt genomen anders ga ik het hogerop spelen en verder dit probleem delen op de social media

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn geld terug krijg en een nieuwe vlucht (RETOUR) naar Istanbul Ataturk. Benzine kosten heen en terug want ik kom uit Nederland.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over turkish airlines

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over turkish airlines nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM