Klacht: koffers vermist delayed

Paula Verkuijl op 11 januari 2022 over turkish airlines in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Vliegmaatschappij
Status Nieuwe klacht
Datum 11 januari 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Bij aankomst in Bamako waren de koffers niet aangekomen. De koffers hebben we al vermist/ niet gearriveerd opgegeven. In de periode dat we geen koffers hadden moesten we spullen regelen aanschaffen voor de eerste dagen tav kleding en toilet artikelen.
Er werd geen contact met ons opgenomen in de periode of dat we werden geïnformeerd over de koffers. Diverse keren zijn we heen en weer gereden ter controle of de koffers gearriveerd waren.
Na een aantal dagen kwamen de koffers alsnog aan.

Vriendelijke groet Paula

Gewenste Oplossing:

teruggave van gemaakte onkosten vanwege ontbreken van artikelen die noodzakelijk zijn tijdens verblijf

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over turkish airlines

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over turkish airlines nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Paula Verkuijl
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM