Klacht: Krant niet ontvangen

Ineke van de Haar op 10 december 2023 over Tubantia in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Tubantia
Status Open
Datum 10 december 2023

J. van de Haar heeft meerdere dagen geen krant ontvangen en is ontevreden over het uitblijven van de beloofde creditering per niet ontvangen dag. Sinds de eerste dag zonder krant, afgelopen zaterdag, is er nog geen bedrag gecrediteerd, wat vragen oproept over de afhandeling van deze situatie.

Mijn Klacht:

Meerdere dagen de krant niet ontvangen, mij werd toegezegd dat het bedrag per dag wordt gecrediteerd maar sinds vorige week zaterdag, de 1e dag van het niet ontvangen van de krant is er nog niets gecrediteerd, wanneer wordt dit gedaan, heb nu al 4 dagen geen krant ontvangen.

m.vr.gr. J. van de Haar

Gewenste Oplossing:

Dat het wordt gecrediteerd.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tubantia

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tubantia nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Ineke van de Haar
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM