Klacht: Geen levering

gusio op 15 november 2013 over TRshop in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 16 november 2013
Reactie van het bedrijf:

Geachte, Uw tablet was verstuurd echter is deze na 3x niet thuis terug naar ons gekomen. Wij zullen de tablet opnieuw leveren. Met vriendelijke groet, TRshop webcare

Bedrijf TRshop
Status Opgelost
Datum 15 november 2013

Een klant heeft op 23 september een 9 inch tablet met hoes en toetsenbord besteld via "groupDeal", maar ontving na zes weken alleen de hoes. Ondanks herhaalde pogingen om contact op te nemen met TRshop, inclusief een telefoongesprek met een begripvolle medewerkster, heeft de klant op 15 november nog steeds geen oplossing of reactie ontvangen. De klant voelt zich onzeker over de afhandeling van de bestelling.

Mijn Klacht:

Op 23 september heb ik via “groupDeal” een 9 inch tablet gekocht incl.hoes met toetsenbord. Na 6 weken kreeg ik alleen de hoes met toetsenbord, Via mail heb ik hier vragen overgesteld maar kreeg alleen automatische reactie. Afgelopen maandag had ik telefonisch contact met trshop, de medewerkster was erg begripvol en ging de zaak uitzoeken. Vandaag 15 november heb ik nog steeds niets vernomen, Heb wel een mail gekregen dat ik contact kon opnemen met dhr. van Berlo maar daar heb ik al 10 keer naar gebeld maar geeft geen gehoor. Ik vertrouw hier niks meer van.

Gewenste Oplossing:

Wil gewoon mijnbestelde tablet of anders de kosten van 128,50 euro terug.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over TRshop

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door TRshop in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat TRshop een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

TRshop

Heeft op 16 november 2013 om 10:18 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte,

Uw tablet was verstuurd echter is deze na 3x niet thuis terug naar ons gekomen. Wij zullen de tablet opnieuw leveren.

Met vriendelijke groet,

TRshop webcare

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van TRshop beoordeeld.

gusio

Heeft op 16 november 2013 om 12:41 geantwoord

Mijn mond viel open van verbazing toen ik u bericht van de oplossing zag. Ze zijn nooit bij mij aan de deur geweest en ik heb nooit een bericht ontvangen dat ze 3 x bij mij aan de deur zouden zijn geweest. Wel kwam trshop met een verhaal dat het was afgehaald in het depot van GLS in Stein (L) maar kunnen als ik er naar vraag om een ID nummer of handtekening en datum geen bewijsstuk overhandigen. Ook willen ze me afshepen met een 7 inch tablet. Deze man ( van Berlo ) zal er rekening mee moeten houden dat ik alle instanties ( Rader, Kassa, opgelicht, consumentenbond ) zal inschakelen. Ik zit in de vut en heb tijd genoeg.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten