Klacht: Transittijden verkeerd ingeschat

Vourliotes op 03 april 2024 over Mytrip.com in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Mytrip.com
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 3 april 2024

Een reiziger heeft een klacht ingediend over Mytrip.com vanwege onjuiste informatie over transittijden. Na een vlucht van Hanoi naar Brussel via Parijs Charles de Gaulle, bleek de tijd tussen landing en vertrek onvoldoende te zijn, waardoor de reiziger de aansluitende vlucht miste en extra kosten moest maken voor een trein naar Antwerpen. Pogingen om contact op te nemen met Mytrip.com resulteerden in doorverwijzing naar een betaalde klachtendienst, wat de onvrede vergrootte.

Mijn Klacht:

Komende van Hanoi, hadden wij een transitvlucht naar Brussel vanuit Parijs Charles de gaulle. De tijd tussen landing en vertrek was 100 minuten, terwijl in alle verwijzingen wordt vermeld dat u minstens 2,5 u nodig hebt. ( 3 security checks en verschillende bussen naar de terminals) Onze vlucht hebben we dus gemist maar wel betaald en we hebben een trein naar Antwerpen moeten nemen ( 166 € )
Wij hebben, te laat, de slechte revieuws gelezen over Mytrip maar ze zijn zeker terecht. Ik heb met hun contact opgenomen maar zij verwijzen mij naar een klachtendienst waar ik ( betalend) mij tot kan wenden. Ook zeer slechte revieuws gekregen.

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag gecompenseerd worden voor de vlucht Parijs - Brussel en de trein Brussel - Antwerpen.
Ik snap ook niet na zoveel klachten over Mytrip, dat zij gewoon hun gang kunnen blijven gaan.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Mytrip.com
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Mytrip.com

Reactie van de melder van de klacht Vourliotes

1 jaar geleden - Na mijn klacht aan Mytrip, werd ik doorverwezen naar een klachtendienst waarbij ik mij moest inschrijven en betalen. Heeft ook zeer slechte revieuws gekregen, dus ik ben er niet op ingegaan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Mytrip.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Vourliotes
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM