Mijn Klacht:
In de periode 26 sept.’17 t/m 8 dec. ‘17 heb ik een aantal reizen met de trein (NS) en bus (Syntus) gemaakt. Vier dagen per week, dagelijks tweemaal trein en tweemaal bus. Als ik de in reishistorie vermelde ritprijzen aftrek van het opgeladen saldo dan is er al een verschil in mijn nadeel van € 5,45 ontstaan. Ook staan er twee (bus)ritten op tussen plaatsen waar ik nog nooit geweest ben en waarvoor ik dus onterecht heb betaald! Uitcheck-gemist.nl biedt geen uitkomst want daarop komen die ritten niet voor omdat er zowel een in- als uitcheck voor geregistreerd staat. Het feit dat ik nooit op die plaatsen ben geweest toont wel aan dat het systeem zeer gammel is. Ook komt het voor dat een wél gemaakte rit niet op het overzicht voorkomt. Wanneer ik mail naar OV chipkaart dan krijg ik niet eens een reactie (binnen de genoemde 5 werkdagen) en als ik bel met de klantenservice dan schuift OV-chipkaart (TransLink) de verantwoordelijkheid af op de vervoerder. Voor het feit dat ik een overeenkomst heb met OV-chipkaart en zij dus ook (volgens consumentenrecht) verantwoordelijk zijn voor de deugdelijkheid van het product en de uitvoering van de dienst lijkt OV-chipkaart de ogen te sluiten. Voorheen reisde ik zeer incidenteel met OV (NS) en gebruikte dan het E-ticket. Mijn huidige werkgever eist echter voor de vergoeding van reiskosten een declaratie op basis van de reishistorie van de site OV-chipkaart.nl.
Boven beschreven gang van zaken is er de oorzaak van dat ik regelmatig niet of niet tijdig een juiste declaratie in kan dienen. Met uiteraard de negatieve financiële gevolgen van dien.
Gewenste Oplossing:
De juiste in- en uitstapplaatsen registreren. De juiste ritprijzen in rekening brengen. Zorgen dat een rit uiterlijk 24 uur nadat hij beëindigd is in de reishistorie zichtbaar is.
Een systeem dat al 15 jaar in gebruik is zou toch onderhand zodanig uitontwikkeld moeten zijn dat dit soort fouten niet meer voorkomen.

