Klacht: Pure afzetterij!

Kurt p op 10 december 2013 over Traffic Control in de categorie klachtmelden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie klachtmelden
Status Nieuwe klacht
Datum 10 december 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Enkele weken terug heb ik een volledig dagarrangement geboekt voor onze vereniging (10personen, waarde 1500 €). De dame in kwestie had tot enkele malen toe aangedrongen om tijdig te beslissen en te betalen zodat ze alles goed konden voorbereiden. Groot was dan ook mijn verbazing dat ik geen enkele bevestiging kreeg na betaling. Nu is duidelijk waarom! Nog snel even de zakken vullen vooraleer failliet te gaan. Pure afzetterij noem ik dit.
Volgend weekend komen we dus speciaal vanuit Belgie op weekend naar Eindhoven om niks te doen! Mooie reclame is dit.

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn centen terug. Of in elk geval toch nog een leuk weekend beleven

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Traffic Control

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Traffic Control nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM