Mijn Klacht:
Vorig jaar in juli zou ik met mijn studie gaan beginnen. Voor deze studie is een laptop nodig, en daarom besloot ik een laptop van Toshiba aan te schaffen. Echter heeft deze sindsdien al kuren.
Het begon met de accu. De laptop viel op willekeurige momenten ineens uit en was dan niet meer aan te krijgen. De accu was nog vol (in ieder geval, dit gaf de laptop aan). De enige manier om de laptop daarna nog aan te krijgen was door de accu eruit te halen en er daarna weer in te doen. Door Toshiba kreeg ik een nieuwe accu opgestuurd, en daarmee was het probleem verholpen.
Sinds een paar maanden heeft de wifi kuren. De wifi valt op willekeurige momenten weg. Soms kon dit opgelost worden door de wifi uit en weer aan te zetten; soms was het nodig om de hele laptop opnieuw op te starten. Niet heel handig als je de laptop met wifi iedere dag op school nodig hebt. De laptop is 3 of 4 keer opgestuurd naar Toshiba. Zij hebben onder andere de harde schijf vernieuwd en een nieuwe netwerkkaart geplaatst. Het probleem bleef.
Ik heb een documentje opgesteld waarin ik alle problemen exact beschreef. Ook heb ik screenshots gemaakt wanneer de wifi stopte met werken. Ik heb ook screenshots van het logboek van de laptop gemaakt. Dit bestandje heb ik op mijn bureaublad gezet zodat de mensen van Toshiba ernaar konden kijken (en dus misschien wisten wat het probleem nu precies was).
Toen belde ik Toshiba op en vroeg of zij mij niet een nieuwe laptop konden geven, daar de laptop al vaak is terug geweest en het probleem blijkbaar niet verholpen kan worden. De man die ik aan de telefoon sprak gaf aan dat dit niet het geval was: ze hadden er de afgelopen 3 keer wel naar gekeken, maar konden niks vinden, en hadden de laptop dus zonder er wat mee te doen teruggestuurd! Naar mijn documentje met screenshots (dus bewijs dat er wat mis is) is niet eens gekeken. Logisch dus dat ik het probleem nog steeds heb.
Aangezien ik mijn laptop gewoon ècht niet kan missen vanwege mijn studie is het voor mij moeilijk om Toshiba te bewijzen dat ik dit probleem nog steeds heb. Ik krijg ook geen vervangende laptop aangeboden en mijn school biedt dit ook niet aan. Er zijn inmiddels enkele problemen bijgekomen: mijn touchpad reageert soms niet meer (opnieuw opstarten is nodig, niet handig als je net in Photoshop bezig bent en je afhankelijk bent van de Recovery die Photoshop soms heeft), en soms, als ik even weg ben, gaat de laptop op stand-by en geeft vervolgens geen beeld meer. In dat geval moet ik de laptop ook weer opnieuw opstarten, en wanneer dat is gebeurd is de laptop veel trager dan normaal.
Ik kan op deze laptop gewoon niet werken, maar een nieuwe krijgen is volgens Toshiba geen optie. Volgens hen moet ik de laptop terugbrengen naar de winkel waar ik hem heb gekocht (geen Toshibawinkel). Dat wil ik best doen, ware het niet dat deze problemen slechts vaak voorkomen, en niet altijd. Als ik de laptop dus terugbreng en er gebeurt niets vreemds wanneer de baas van de winkel hem test, denkt hij dus dat er niets mis is! Daarbij komt nog dat ik voor mijn studie deze laptop iedere dag nodig heb, met al zijn programma’s en bestanden, en geen vervangende (goede, aangezien de programma’s die ik nodig heb vrij ‘zwaar’ zijn) laptop kan regelen.
Gewenste Oplossing:
Ik zou tevreden zijn als Toshiba de laptop goed repareert of tenminste toegeeft dat zij hem niet kunnen repareren, en mij in dat geval een nieuwe laptop geven (of geld terug, zodat ik daarmee een nieuwe laptop kan kopen). De laptop heeft al vanaf de aanschaf problemen en ik heb het gevoel dat er niet naar mij geluisterd wordt. De laptop wordt altijd netjes naar school vervoerd in een laptopsleeve en laptoptas, heeft geen waterschade en is nog nooit gevallen.

