Klacht: niet verrekende promotie

jonny vermeersch op 19 februari 2015 over Thomas Cook in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Thomas Cook has resolved this complaint
Klacht opgelost op 19 februari 2015
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Vermeersch, Deze klacht kunnen wij helaas niet in behandeling nemen, omdat het een Belgische boeking betreft. U dient contact op te nemen met Thomas Cook België. Met vriendelijke groet, Thomas Cook Nederland

Categorie Online Reisbureaus
Status Opgelost
Datum 19 februari 2015

Een klant van Thomas Cook heeft een klacht ingediend over het niet verrekende promotieaanbod voor een vakantie naar Center Parcs in Frankrijk. Volgens de klant voldoet hij aan de voorwaarden voor een korting van 20% voor volwassenen ouder dan 60 jaar en kinderen jonger dan 13 jaar, maar de reisbureau agente kreeg te horen dat deze korting alleen geldt buiten vakantieperiodes. De klant is van mening dat deze informatie niet duidelijk is gecommuniceerd en overweegt de zaak te melden bij de consumentenorganisatie.

Mijn Klacht:

jaarlijks boeken wij een vakantietrip naar center parcs met de familie ( 2*kids ) Nu hebben wij geboekt voor les 3 forêts in Frankrijk Op het info blad van de brochure staat -20 % voor volwassen pp ouder dan 60 j en kid jonger dan 13 j Wij voldoen eraan ( 2* 69 jaar en 8en 9 jaar kids ).
De reisbureau agente vroeg info bij jullie en kreeg als antwoord ; alleen toepasbaar tijdens de niet vakantieperioden .Ik ben niet akkoord !!!!
1/ deze info is niet aanwezig en dus niet toepasbaar
2/ kinderen kunnen alleen in de vakantie perioden op reis gaan anders zitten zij op school . ik vraag dan ook deze korting toe te passen anders is dat misleidende en onvolledige info naar de consument .
Ik ben van plan dit te melden ( gedetailleerd ) aan de consumenten organisatie

Gewenste Oplossing:

ik ben alleen tevreden bij juiste toepassing van deze reclame .
De vroegtijd korting ( -20 % ) is evenzo niet toegepast . .
Wij boekten op 17-02-2015 en de reis is voorzien op 17-04-tem -20-04-2015
Graag een aanpassing op boeking nr 44582480-17-02-2015

bestelbon bij Joye in Koekelare nr ko/12011.1

graag dank

jonny Vermeersch koekelarestraat 42 8610 kortemark

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Thomas Cook over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Thomas Cook in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Thomas Cook een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Thomas Cook

11 jaren geleden - Geachte heer Vermeersch, Deze klacht kunnen wij helaas niet in behandeling nemen, omdat het een Belgische boeking betreft. U dient contact op te nemen met Thomas Cook België. Met vriendelijke groet, Thomas Cook Nederland

Thomas Cook

Heeft op 19 februari 2015 om 19:36 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer Vermeersch,
Deze klacht kunnen wij helaas niet in behandeling nemen, omdat het een Belgische boeking betreft. U dient contact op te nemen met Thomas Cook België.
Met vriendelijke groet,
Thomas Cook Nederland

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM