Mijn Klacht:
Geachte ARRIVA,
Gisterenmiddag ben ik, net na de middag, met de trein (Arriva) van Didam naar Arnhem Centraal gereisd. Rond 16.00 ben ik teruggegaan met de trein naar Didam. Beide keren heb ik netjes ingecheckt: althans dat dacht ik!
Vlak voor Didam kwam de conducteur voor kaartcontrole.
Daarbij bleek, dat ik, niet ingecheckt had en kreeg een boete van € 75,60.
MAAR ik vind die boete niet helemaal terecht: ik heb op dit moment namelijk twee OV-kaarten bij me. De ene eindigt op 08-12-2025 en een nieuwe op 31-10-2030.
Wat wil nu het geval: beide kaarten heb ik op de terugreis verwisseld bij die aanbieding aan de conducteur, zonder dat ik dit in de gaten had. Ik heb dus de conducteur mijn andere kaart aangeboden, waarbij bleek dat ik niet ingecheckt zou hebben. Daarop kreeg ik dus een boete ( publiekelijk) van €70,00.Op dat moment was ik zo overdonderd en de conducteur héél gehaast want we waren bijna bij station Didam, dat ik niet besefte dat ik de verkeerde OV-kaart (de nieuwe, waarop nog geen saldo stond) had aangeboden. Totaal overdonderd heb ik de boete betaald en werd door een zéér gehaaste conducteur als het ware uit de trein gezet. Buiten staand, met een vertrekkende trein in mijn blikveld, besefte ik wat mij hier zojuist was overkomen.
Wat me daarbij persoonlijk het meeste trof, is het feit dat iedereen in de coupé het mee krijgt en nu van me denkt: Daar heb je er weer zo één!
Bij deze conducteur en het hele gebeuren, moest ik na het uitstappen meteen aan Bromsnor uit de serie Swiebertje denken. Dat is niet vervelend bedoeld, hoor!
Met vriendelijk groet
Silvia Gasseling-Elfring.
Berkenhof 45
6941 ZS Didam.
Gewenste Oplossing:
De betreffende conducteur bovenstaand verhaal te laten weten. Gebruik dit voorbeeld bijvoorbeeld in een training om te laten zien dat mensen altijd een achtergrond hebben en ook onbewust weleens iets verkeerd/nalaten te doen.
Groet Silvia.

