Klacht: GSM betaald, maar geen levering

Sinan Genk op 13 januari 2022 over TelefoonDiscounter.nl in de categorie Internetshops - Mobiele telefoons

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Nieuwe klacht
Datum 13 januari 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Mijn zoon van 10 jaar heeft lang gespaard voor een I-phone en afgelopen zondag hebben we het besteld en betaald. Het was in voorraad en zou de dag erna geleverd worden. Ondertussen zijn we donderdag, ze zijn telefonisch niet bereikbaar en reageren niet op mails.

Gewenste Oplossing:

het bestelde product of geld terug.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over TelefoonDiscounter.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over TelefoonDiscounter.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Sinan Genk
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM