Klacht: TECHEM laat je kosten betalen die je niet verbruikt !!!! Sensoren deugen absoluut niet !!!

BenteJansen87 op 23 mei 2019 over Techem in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Techem has resolved this complaint
Klacht opgelost op 29 mei 2019
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw Jansen, Naar aanleiding van uw bericht kunnen wij u het volgende mededelen. Volgens onze gegevens, zoals doorgegeven door VvE Heliotrooplaan, staat de woning op een andere naam. Ons advies is om contact op te nemen met de eigenaar...

Bedrijf Techem
Status Opgelost
Datum 23 mei 2019

Een bewoner van een flat in Den Haag heeft herhaaldelijk hoge bijbetalingen ontvangen van energieleverancier Techem, ondanks verduurzamingsmaatregelen in de woning. De klager betwist de nauwkeurigheid van de nieuwe meters die Techem heeft geïnstalleerd, vooral omdat er een verwarmingselement in de badkamer is dat nooit is gebruikt, maar toch een verbruik zou hebben geregistreerd. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik woon in een flat in Den Haag met blokverwarming sinds 2012.
Wij huren deze flat als particulier van onze huisbaas en hij zit aangesloten bij een VVE.
In 2015 moest ik 61 bijbetalen
In 2016 moest ik 115 bijbetalen
Wij hebben toen de woning geïsoleerd en verduurzaamd, MAAR TOEN !!!!
2017 een rekening van 500 en sterker nog het jaar erna 2018 moest wij ineen 600 bij betalen !!!!! Zogenaamd heeft Techem nieuwe meter geïnstalleerd ?
Hier klopt geen bal van !!! Wij hebben namelijk een kachel in de badkamer die nog NOOIT heeft aan gestaan sinds wij hier wonen en deze heeft schijnbaar vorig jaar een verbruik van 418 geconstateerd ??!?!?!!
Hoe is dat mogelijk als hij uit staat ? Wij hebben altijd zon op ons grote raam staan dus wij hoeven bijna geen verwarming te gebruiken ook niet s’winters, mijn buurman met Exact hetzelfde huis en exact dezelfde blokverwarming die altijd thuis is heeft veel lagere kosten dan wij en heeft ons dat laten zien.
Niemand van Techem wil je aanhoren en ze willen alleen maar geld geld geld !!!!!
maar hun meetapparatuur deugt gewoon niet !!! Je betaald voor wat je NIET verbruikt en na isoleren ga je ineens MEER van betalen ?!?!?!

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat dit heel goed uitgezocht wordt, dit is echt onmogelijk !!! Betalen en voor een kachel die gewoon niet gebruikt wordt, we zijn er sinds gister pas achter waar de knop zit ?!?!?! Me huisbaas moest ons dat laten zien !!

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Techem over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Techem in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Techem een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Techem

Heeft op 29 mei 2019 om 11:54 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie