Klacht: Kapotte of corrupte radiatormeter

Alextanja op 04 maart 2022 over Techem in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Techem has resolved this complaint
Klacht opgelost op 4 maart 2022
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer/mevrouw Alextanja, Hartelijk dank voor uw bericht. Techem is geen energieleverancier. Techem levert dus geen Gas. Techem is kostenverdelen. in opdracht van de complexbeheerder verdelen wij de kosten ten behoeve van warmte. Warmtekosten verdelers (radiatormeters) maken het mogelijk om...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Techem
Status Opgelost
Datum 4 maart 2022

Na contact met Techem werd de klager geïnformeerd dat de radiatormeters niet het daadwerkelijke verbruik meten, maar de warmte van de plaat. De klager uit bezorgdheid over de mogelijke accumulatie van onjuiste metingen van corrupte meters, wat zou kunnen leiden tot aanzienlijke financiële verliezen, en maakt zich zorgen over de herkomst van het gas dat door Techem wordt geleverd.

Mijn Klacht:

na een gesprek met techem , werd mij verteld dat de meters van techem niet specifiek het verbuik meten , maar de warmte van de plaat ! nou gaat dit om slechts enkele corrupte eenheden maar als we nou alle corrupte techem-meters bij elkaar nemen die overal enkele eenheden inpikken , komen we toch uit op miljoenen .. techem gas is russisch gas , nou vind ik persoonlijk niet zo leuk dat die paar tientjes meer ( die ik niet verbruikt heb ) naar de russische overheid gaan 🙁

Gewenste Oplossing:

ik zou graag voor iedereen wereldwijd die een corrupte techem-meter in gebruik heeft restitutie willen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Techem over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Techem in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Techem een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Techem

Heeft op 04 maart 2022 om 14:11 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer/mevrouw Alextanja,

Hartelijk dank voor uw bericht. Techem is geen energieleverancier. Techem levert dus geen Gas. Techem is kostenverdelen. in opdracht van de complexbeheerder verdelen wij de kosten ten behoeve van warmte.

Warmtekosten verdelers (radiatormeters) maken het mogelijk om het warmte verbruik van iedere radiator te registreren. Via de warmtekostenverdelers wordt er gemeten, wat ieder zijn/haar aandeel, in het warmte verbruik van het totale gebouw is geweest.

Deze meters meten niet in m3 gas, GJ, een bedrag of een andere absolute waarde, maar in “eenheden”. Pas na afloop van het stookseizoen wanneer wij de kosten en/of totaal verbruik in GJ van de beheerder krijgen aangeleverd kunnen wij de waarde van zo’n eenheid berekenen.

De meters beginnen met registreren op het moment dat de radiatorplaat een temperatuur bereikt boven 22,5 graden en de omgevingstemperatuur hierbij 4 graden of meer lager ligt. Wanneer geen of maar 1 van de factoren aanwezig is dan zullen de meters niet gaan registreren, met een maximale plaattemperatuur van 40 graden in de zomer en 30 graden in de winter, vanaf dat moment speelt de omgevingstemperatuur geen rol meer. De meter zal alleen oplopen als bovengenoemde factoren aanwezig zijn.

Techem wil nogmaals benadrukken dat wij er geen enkel belang bij hebben om meer of minder eenheden te registreren in een woning of om een onjuiste afrekening op te stellen. Wij zijn niet de energieleverancier en hebben met de bewoners geen financiële relatie. Wat voor ons het belangrijkste is dat er correct gemeten wordt, hier ligt dan ook onze expertise. Indien u toch twijfels heeft betreft het correct werken onze meters dan kan onze firma een controle uitvoeren. De opdracht hiertoe dienen wij schriftelijk te ontvangen van de complexbeheerder en zal plaatsvinden op basis van ongelijk. Dit betekent dat als bij de controle blijkt dat de meters correct functioneren er kosten doorbelast zullen worden voor dit bezoek.

Vertrouwende erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,

Klantenservice

Techem Energy Services B.V.
Postbus 2152, 4800 CD Breda
Bezoekadres Breda: Takkebijsters 17 A1, 4817 BL

Alextanja

Heeft op 04 maart 2022 om 14:38 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Ik kan hier helaas niet blij mee zijn , misschien mis ik enige scholing om tegen een wereldbedrijf te communiceren, en het is een leugen dat techem niet weet hoeveel KJ er is verbruikt , ik heb zelf een foto van de hoofdmeter gemaakt type ultra s3 , en het staat er echt zeer duidelijk op .

Reactie van de melder van de klacht Alextanja

4 jaren geleden - Ik heb zelf tijdens het maken van een video een lampje naast de meter geplaatst (klein lampje 20w) en de meter begon te lopen terwijl de verwarming uit stond ( van het hele complex)

Reactie van de melder van de klacht Alextanja

4 jaren geleden - Ik begrijp dat jullie kostenverdelers zijn met tientallen duizenden corrupte meters in bv brazillie en rusland . Ik snap jullie gewenning om het maar met een korreltje zout te nemen want er zullen genoeg landen zijn die dolblij zijn met de meterstanden of die nou waar of niet waar zijn , alsnog praten we hier over apparatuur die wel echte kosten met zich meebrengt, het is geen spel . Tevens vind ik het zeer zorgelijk dat jullie beweren het aantal KJ niet te weten , ik kan jullie een foto toesturen (die ik zelf heb gemaakt) van 1 techem meter die uiterst precies het aantal KJ aangeeft, deze meter waar “techem ultra s3” op staat weet precies te vertellen wat het verbruik per uur is in KJ ( zelfs kwh en m3h ) Misschien zijn wij in nederland niet zo blij met uw meters zoals bv rusland dat wel is

Bericht van Techem

4 jaren geleden - Geachte heer/mevrouw, Wij hebben u via verschillende kanalen geprobeerd te informeren. Mocht u naar aanleiding hiervan nog verdere vragen/opmerkingen hebben verzoeken wij u vriendelijk om hierover rechtstreeks contact op te nemen met onze klantenservice. Dit kan via e-mail/chat/telefonisch. enige nieuwe vragen via deze site zullen wij niet verder in behandeling nemen. Vertrouwende erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Met vriendelijke groet, Klantenservice Techem Energy Services B.V. Postbus 2152, 4800 CD Breda Bezoekadres Breda: Takkebijsters 17 A1, 4817 BL

Reactie van de melder van de klacht Alextanja

4 jaren geleden - Ik begrijp jullie echt wel hoor , het is alleen eng als ik sergey cuprin precies diezelfde meter die ik heb zie plaatsen in sint petersburg rusland ! Kan het misschien een foutje zijn dat bv mijn corrupte meter per ongeluk hier terechtgekomen is door een menselijke fout ? Terwijl deze eigenlijk bedoeld was voor een ander land ? Die bv niet volgens de europese normen ingesteld is ?

Alle klachten die gemeld zijn door Alextanja
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie