Klacht: Misleidende website, niet aan levertijd houden, onprofessionele klantenservice

mestreech16 op 16 december 2021 over T-Mobile in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf T-Mobile
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 16 december 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Samsung S21 256GB gekocht met Black Friday ( actie samsung 100 euro retour ), levertijd 2 weken . Bestelling bevestigd voor 14 december , nu ineens levertijd 14 januari ( Na de kerst, was een kerstcadeau, wat ik dus niet kan geven ) en de actie van samsung loopt maar tot 10 januari , dus ook geen 100 euro retour…Klantenservice zeer onkundig en onprofessioneel , je word gewoon afgescheept dat ze er niks aan kunnen doen, en dat je maar moet wachten.. Mijn bloed kookt. T-mobile is voor mij nu verleden tijd, wat een waardeloos bedrijf is dit geworden.

Gewenste Oplossing:

Mijn gsm leveren voor de kerst en met de 100 euro korting

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over T-Mobile

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over T-Mobile nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door mestreech16
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie