Klacht: Vertraging

Hilline op 02 november 2017 over Syntus in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Syntus
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 2 november 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik ben er zo erg klaaar mee dat de bussen ALTIJD te laat zijn, gewoonlijk zou ik 10 min. Overstap tijd hebben voor mijn trein en meestal heb ik er nog 2 waardoor ik al moet rennen, nou is dit vervelend maar is dit nog te tolereren. Vandaag was het alleen het geval dat de buschauffeur zo laat was dat ik zelfs mijn trein miste. Verder zat hij ook nog doodleuk te vertellen dat hij geen zin had om nog iets harder door te rijden.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer u bussen op tijd komen of in ieder geval met minder dan 5 minuten vetraging, want zo gaat het niet langer.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Syntus

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Syntus nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten