Klacht: syntus veel vertraging

jacqueline_90 op 18 juni 2013 over Syntus in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Syntus
Categorie Openbaar Vervoer
Status Nieuwe klacht
Datum 18 juni 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Syntus komt veel te laat of de trein komt gewoon niet.
Ik heb nou een laatste waarschuwing gekregen op het werk en ik was door syntus te laat bij mijn herkansing tentamen,, kwam in tijdnood en had een 5. Hierdoor kan ik waarschijnlijk mijn opleiding niet afmaken. Ik ben furieus. Altijd is er wat en nooit zie je het terug op de borden ol het station of op de NS app.

Gewenste Oplossing:

Dat vertragingen gemeld worden op her matrix bord op station hengelo gezondheidspark. Ook als er een trein niet komt. En dat vervangend vervoer beter geregeld word. Want ook dat was 3 kwartier te laat.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Syntus

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Syntus nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten