Klacht: Onvriendelijke chauffeur

smvl op 10 oktober 2022 over Syntus in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Syntus
Categorie Openbaar Vervoer
Status Nieuwe klacht
Datum 10 oktober 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik ging met de C1 bus vanaf zwolle richting nieuwleussen om ongeveer 15:30 vanaf zwolle station op 10 oktober. De bus was overvol. Ik drukte op de stop knop maar de chauffeur reed door, want de deur ging niet open. Als vervolg drukte ik op de stop knop voor de volgende halte, maar ook hierbij ging de deur niet open. Toen stapte de chauffeur uit zijn hokje en schreeuwde wie er zovaak op de stop knop drukte. Ik zei dat de deur niet open ging en inplaats van zijn excuses aan te bieden riep hij “Jezus gdverdomme zeikwijf”. Ik ben een 15 jarige meisje die het al spannend vond om uit een overvolle bus te stappen. Hij heeft mij zonder reden voor schut gezet. Hopelijk word hier wat mee gedaan.

Gewenste Oplossing:

Ik vind dat de buschauffeur hier fatsoenlijk op mag worden aangesproken. En zijn excuses aan mag bieden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Syntus

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Syntus nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door smvl
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten