Klacht: gedrag chauffeur

mw.Verberne op 24 oktober 2017 over Syntus in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Syntus
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 24 oktober 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vandaag kwam ik om 9.06 uit de trein in Driebergen en liep naar bus 50 die om 9.10 zou vertrekken van platform F. Dat is dus prima te redden, de trein had geen vertraging. Toen ik bij de bus kwam wilde de chauffeur de deur niet meer openen en vertrok. Hierover was ik enorm ontdaan: sta ik daar mèt mijn ov-kaart en weigert hij mij binnen te laten! Ik had een belangrijke afspraak in Amerongen en alles goed uitgezocht via 92922. Er waren overigens nog 2 reizigers, waarvan een het geluk had dat de chauffeur van bus 71 haar vriendelijk te woord stond en haar meenam. Zijn route was korter dan lijn 50 dus ik kon niet mee.
Dit onbeschofte gedrag meld ik zodat u deze chauffeur kunt berispen en de naam van Syntus niet in een slecht daglicht komt te staan.

Gewenste Oplossing:

graag ontvang ik uw reactie

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Syntus

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Syntus nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten