Klacht: Amersfoort CS – Bussen (Lijn 70)zonder chauffeurVertraging

Bijsselstein op 26 april 2018 over Syntus in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 7.0/10 ★★★★☆
Bedrijf Syntus
Categorie Openbaar Vervoer
Status Nieuwe klacht
Datum 26 april 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Geregeld komt het de laatste tijd voor dat tijdens de spits ik bij de halte aankom (meestal tussen half 7 en 7 uur) en er geen chauffeur in de bus zit. Er komt dan een chauffeurswissel, maar soms wachten er mensen al een half uur.

Vandaag nog iets extremer: ik kom 7 uur aan bij de halte van bus 70 in een aardig volle bus zonder chauffeur. Deze is al verlaat en na een minuut of 5 a 10 komt er een chauffeur die draait bij het depot en mensen weer laat uitstappen, inmiddels is er weer de volgende bus en ook hier moet er weer 10 minuten gewacht worden voordat er gereden wordt.

Dit kost ontzettend veel tijd en frustratie.

Gewenste Oplossing:

Betere bezetting van chauffeurs en simpelweg aan de aangegeven tijden houden. Snap dat het niet altijd even makkelijk is, maar dat kan beter.

Beoordeling 7/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Syntus

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Syntus nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Source: Europese passagiersrechten