Klacht: 4 keer kwam de bus niet opdagen

Keith Meijer op 05 januari 2017 over Syntus in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Syntus
Categorie Openbaar Vervoer
Status Nieuwe klacht
Datum 5 januari 2017

Een MBO-leerling uit Soest heeft herhaaldelijk problemen ervaren met de busdienst van Syntus, waarbij de bus op vier verschillende data in december niet opdook. De leerling stond op tijd bij de opstaphalte Eigendomweg, maar de ritten op 12, 13, 15 en 21 december kwamen niet zoals gepland.

Mijn Klacht:

Ik ben een MBO leerling, die met de bus naar school gaat vanuit Soest naar Amersfoort.
Nu is het al 4 keer in de maand december, dat er geen bus kwam opdagen, terwijl ik er optijd stond. Het gaat om de volgende data 12/12 om 10:21, 13/12 om 07:53, 15/12 om 10:21 en de laatste op 21/12 om 10:21

Mijn opstap halte is de Eigendomweg in Soest

Gewenste Oplossing:

Wanneer de bussen optijd komen, zodat geen les hoeft te missen. Eenmaal te laat, dan kom je namelijk niet meer de les in, waardoor ik achterstand oploop.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Syntus

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Syntus nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Source: Europese passagiersrechten