Klacht: Oplichting valse voorlichting

Paulus1984 op 01 november 2017 over Streya in de categorie Reclame

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
๐Ÿ”„ In behandeling
Klanttevredenheid: 1.0/10 โ˜…โ˜†โ˜†โ˜†โ˜†
Bedrijf Streya
Categorie Reclame
Status In behandeling
Datum 1 november 2017

Een consument heeft een klacht ingediend over Streya, na een agressieve verkooptelefoongesprek waarbij valse voorwendselen zouden zijn gebruikt. Ondanks het annuleren van het aanbod via telefoon en e-mail, ontving de consument een factuur van 485 euro, waarop hij heeft gereageerd dat er geen overeenkomst is en dat hij niet zal betalen. Na deze communicatie werd de verbinding abrupt verbroken.

Mijn Klacht:

Ik werd laatst gebeld door iemand van streya. Agressieve verkoper met allemaal valse voorwendselen. Nu werd ik een beetje overrompeld en had het bedrijf opgezocht. Helemaal niet wat ik verwachte en heb ze ook gelijk gebeld dat ik niet op het aanbod in wil gaan. Ook heb ik direct een email verzonden dat ik van het aanbod afzie. Nu na een week niks gehoord te hebben krijg ik ineens een factuur in mijn e-mailbox. Of ik even 485 euro wil overmaken. Gelijk heb ik ze opgebeld en gezegd dat ik helemaal geen overeenkomst met ze heb en dat ik niet zou betalen. Er werd gezegd dat ze het dan uit handen gaan geven en daarna werd er opgehangen. Zo ga je toch niet met mensen om zeg! Stelletje oplichters zijn het!!

Gewenste Oplossing:

Wil niks met ze te maken hebben. Ik wil ook dat ze me geen factuur meer sturen voor iets wat ik niet wil en waar geen overkomst voor is!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Streya in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM