Klacht: Zelfde eindcijfer bij 2 loten via abonnement

ADongen op 06 januari 2024 over Staatsloterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 6 januari 2024

Na 35 jaar een abonnement bij de Staatsloterij te hebben, heeft de klager, Ton van Dongen, twee halve loten met hetzelfde eindcijfer ontvangen voor de eindejaarsloterij. Hij uit zijn onvrede over deze situatie, omdat dit de kans op het winnen van een prijs vermindert en hij dit nog nooit eerder heeft meegemaakt.

Mijn Klacht:

Ik heb al sinds plusminus 35 jaar een abonnement bij de Staatsloterij. Ik speel met de eindejaarsloterij mee met 2 halve loten. Tot mijn verbazing zag ik dat ik twee loten had toebedeeld gekregen met hetzelfde eindcijfer. Daar ben ik niet blij mee. Dat geeft een verminderde kans op een prijs op een eindcijfer. Ik had dus ook geen prijs. Dit is ook nog nooit eerder gekregen.
Mijn klantnummer is 12890051.
Vriendelijke groet,
Ton van Dongen

Gewenste Oplossing:

In ieder geval voortaan verschillende eindcijfers bij de eindejaarsloterij.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Staatsloterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Staatsloterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door ADongen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM