Klacht: blijven geld incasseren terwijl ik geen gebruik maak vanaf dag 1

Kitty van Emmerik op 25 januari 2022 over Sport en Slankstudio in de categorie Fitness

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Sport en Slankstudio is working on this complaint
🔄 In behandeling
Categorie Fitness
Status In behandeling
Datum 25 januari 2022

Een klant van Sport en Slankstudio heeft een proefperiode gevolgd, maar kon door afstand en defecte apparatuur nauwelijks sporten. Na het aangeven van zijn intentie om te stoppen, bleef het bedrijf maandelijks geld incasseren, ondanks dat de klant niet op de hoogte was van de vereiste opzegprocedure. De klant heeft meerdere keren gemaild, maar ontvangt telkens dezelfde reactie over de algemene voorwaarden.

Mijn Klacht:

Ben de proef periode aangegaan met ze ondanks dat ze voor mij ver weg zitten. Heb hierdoor maar een paar keer kunnen sporten daar en ook niet volledig omdat de apparaten het vaak niet deden. Heb toen aangegeven dat ik stop na de proefperiode en heb de laatste 2 weken van de proefperiode ook niet kunnen sporten wegens gebrek aan vervoer. Nu hebben ze na mijn proefperiode het abonnement niet beeindigd en blijven ze geld van mijn bank incasseren elke maand. Ik heb hierover al diverse mails verstuurd en krijg elke keer als reactie dat ik op had moeten zeggen op de locatie via een mutatie formulier en dat dit is aangegeven. Dit is niet zo aan mij verteld en heb dit ook weer aangegeven maar ze blijven zich nu achter de algemene voorwaarden schuilen terwijl ik daar 2 weken voordat de proefperiode afgelopen was aangegeven dat ik ermee stop en zeiden dat dit geen probleem was. Nu wil hoofdkantoor dat ik 18 maanden ga betalen voor een abonnement waar ik geen dag van gebruik heb gemaakt.

Ze bieden ook geen oplossing waar ik al keer op keer naar heb gevraagd en innen alleen maar geld van mijn rekening.

Ik wil dat dit stopt.

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat ze dit stoppen en stoppen met incasseren van mijn rekening.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Sport en Slankstudio over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Sport en Slankstudio in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door Kitty van Emmerik
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM