Klacht: Slechte service en ontvangen nepproduct

klager7bab2e48 ✓ Verified op 03 juli 2026 over Punk Ride in de categorie Internetshops - Gadgets, Internetshops - Speelgoed

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Punk Ride
Status Open
Datum 3 juli 2026

Een klant heeft een originele AOVO S elektrische scooter besteld bij Punk Ride, maar na een vertraagde verzending ontving hij een zwaar, merkloos namaakproduct in plaats van het bestelde item. De klant beschouwt dit als misleiding en consumentenbedrog, wat zijn vertrouwen in het bedrijf heeft geschaad.

Mijn Klacht:

Ik heb via de website van Punk Ride een originele AOVO S elektrische scooter besteld en direct betaald. Na betaling werd de verzending enorm vertraagd en ik moest herhaaldelijk contact opnemen. Uiteindelijk ontving ik het product, maar het was totaal niet wat ik had besteld. In plaats van een originele AOVO S scooter, ontving ik een zwaar, lomp, merkloos namaakproduct. Dit is pure misleiding en consumentenbedrog. Ik heb geen vertrouwen meer in Punk Ride.

Gewenste Oplossing:

Ik eis dat Punk Ride mij per direct een gratis retourlabel opstuurt zodat het verkeerde, namaakproduct opgehaald kan worden, en dat mijn geld direct en volledig wordt teruggestort op mijn rekening. Als dit niet binnen 5 werkdagen is opgelost, zal ik via de Chargeback-procedure het geld terugvorderen en een officiële melding maken bij de ACM.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 dagen geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Punk Ride

Reactie van de melder van de klacht klager7bab2e48

5 dagen geleden - Ik raad dit bedrijf niet aan. De levering duurt veel langer dan beloofd. Ook de communicatie met de klantenservice is erg moeilijk. Het product dat ik heb besteld, is niet het product dat uiteindelijk is geleverd. Ik had dit specifieke model bewust gekozen omdat het precies voor mijn voordeur geschikt was. Helaas heb ik een ander product ontvangen. Daarnaast blijkt het geleverde product niet origineel te zijn, terwijl je de bestelling via de officiële website plaatst. Het ontvangen product heeft zelfs geen merk- of modelnaam en is nergens op internet terug te vinden. Ik voel mij hierdoor misleid en ben erg teleurgesteld over mijn aankoop.

Alle klachten die gemeld zijn door klager7bab2e48
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM