Klacht: Dagtrip London Slangenreizen

FamilieSchmidt op 01 augustus 2014 over Slangenreizen in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 25 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw , Wij hebben al reeds contact met u gehad betreffende uw klacht. Met vriendelijke groet, Team Slangenreizen

Categorie Online Reisbureaus
Status Opgelost
Datum 1 augustus 2014

Een klant had een dagtrip naar Londen geboekt met Slangenreizen, maar ontving meerdere keren verschillende opstaptijden. Na een verkeersongeluk arriveerden zij te laat en konden zij het noodnummer van het bedrijf niet bereiken. Uiteindelijk kregen zij pas laat iemand aan de lijn, die hen informeerde dat de bus al vertrokken was en hen adviseerde om de volgende dag contact op te nemen voor een nieuwe boeking.

Mijn Klacht:

Had een dagtrip geboekt voor twee personen naar London op 31 Juli.
We hebben 3x een verschillende tijd gekregen voor op te stappen. Waaronder 2x een definitieve opstaptijd gekregen. Omdat we 21.15 Amsterdam pas binnen kwamen rijden (was een ongeluk gebeurt onderweg) hebben we het noodnummer van slangenreizen gebeld. Deze namen niet op. We dachten als we niet op tijd zijn dan kunnen we naar de volgende opstapplaats rijden. Vanaf 21.15 zijn we alleen maar bezig geweest om het noodnummer te bellen, pas om 23.35 kregen we iemand aan de telefoon, meneer zegt gewoon; ja sorry maar de bus is nu al in Breda, bel morgen maar effe terug naar hoofdkantoor krijg je een nieuwe dag aangeboden. Wou nog aantal vragen stellen, maar meneer had de telefoon al opgehangen. In die tussentijd zijn we nog naar het andere opstapplaats gereden, gehoopt dat die tijd juist was 00.02 maar helaas. Hierdoor moesten we nog ergens een hotel nemen omdat we niet terug konden naar Texel. Volgende ochtend hoofdkantoor gebeld na 20 minuten wachten kwam er iemand aan de telefoon, alles uitgelegd en waarom we pas om 23.30 iemand aan de telefoon kregen. Jongedame zegt; ja u kunt pas bellen als de bus is vertrokken!!! Zie website: Wat moet ik doen als ik te laat kom en de bus al is vertrokken?

Wij vragen u om uw email of telefoon goed in de gaten te houden in verband met eventuele wijzigingen van de vertrektijd.

U dient minimaal 10 minuten vóór de aangegeven vertrektijd aanwezig zijn bij de opstapplaats. De bus kan niet wachten, omdat er rekening gehouden moet worden met rijtijden en de overige passagiers.

Mocht u toch te laat (gaan) komen, bel dan zo snel mogelijk het noodnummer en wij proberen u dan nog zo goed mogelijk te helpen.

Wanneer ik dit vertel aan haar, begint ze snauwerig te zeggen stuur maar een brief, ik kan u niet verder helpen!

Jammer dat het zo moet gaan echt klant ONvriendelijk is dit!

Gewenste Oplossing:

Ik zou eigenlijk mijn geld terug willen ontvangen, heb echt geen vertrouwen in deze reis/busmaatschappij. Dan ben ik tevreden!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Slangenreizen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Slangenreizen nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Slangenreizen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Slangenreizen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Slangenreizen

Heeft op 25 september 2014 om 10:51 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw ,

Wij hebben al reeds contact met u gehad betreffende uw klacht.

Met vriendelijke groet,

Team Slangenreizen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM