Klacht: Incomplete levering

Dylan Schot op 06 november 2020 over SKLUM in de categorie Internetshops - Meubels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf SKLUM
Status Nieuwe klacht
Datum 6 november 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ruim twee weken hebben wij een tafel besteld bij Sklum. Vorige week hebben wij de tafelpoten gekregen maar geen tafelblad! Het is onbekend wat de status van de order is en wanneer/of wij dit nog gaan ontvangen. We kunnen alleen inzien dat ons pakket uit twee delen staat waarvan één de status geleverd heeft. Telefonisch wordt niet opgenomen en via de mail krijgen we ook geen bericht terug. Echt onwijs jammer aangezien we hebben betaald maar geen polshoogte krijgen over de status van onze order.

Gewenste Oplossing:

Wij willen natuurlijk zo spoedig mogelijk onze tafel geleverd krijgen, in ieder geval iemand die ons van meer informatie kan voorzien.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over SKLUM

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over SKLUM nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Dylan Schot
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM