Mijn Klacht:
Simyo liet mij afgelopen zaterdag weten om 11:42 uur dat mijn internetbundel voor 80% was verbruikt. Op zich is dat zo tegen het einde van de maand geen gek gegeven. Er gingen dan ook geen alarmbellen af en bovendien was ik met mijn gezin boodschappen doen en had ik mijn toestel nauwelijks in gebruik. Om 12:37 uur ontving ik een sms bericht dat mijn simkaart uit voorzorg was geblokkeerd vanwege hoge kosten in korte tijd. Op dat moment heb ik gelijk contact op genomen met Simyo, want dit leek op een misverstand te berusten.
Voor de duidelijkheid. Er waren geen software of app updates, mijn batterij was gedurende de gehele dag veelal onder de 10% (oud toestel en batterij loopt snel leeg). Het is mij tot op de dag van vandaag een raadsel hoe dit verbruik is geregistreerd bij Simyo. Nog steeds vermoed ik dat er sprake is van een misverstand. Simyo geeft echter geen uitleg en toont niets aan.
Ik heb los van het bovenstaande laten weten dat Simyo mij geen sms bericht heeft gestuurd bij het bereiken van een verbruik van 100% van mijn internetbundel. Simyo heeft enkel een sms bericht over 80% verstuurd. Ik kon dan ook geen voldoende maatregelen nemen om mobiel internet uit te zetten. Ik wilde de zaak bij de interne klachtencommissie voorleggen maar Simyo reageert bij dit soort verzoeken ineens niet meer via de app. Ik als jurist zijnde kan niet anders dan een gerechtelijke procedure starten, ondanks dat ik de zaak in der minne met ze wilde oplossen. Over de gehele gang van zaken leek het mij verstandig om op deze website een klacht kenbaar te maken. Zodat andere consumenten ook gewaarschuwd worden voor het onrechtmatig handelen van Simyo.
Gewenste Oplossing:
Simyo zou het geregistreerde verbruik voor eigen rekening moeten nemen omdat ik als consument niet gewaarschuwd ben. Simyo schrijft zelf op hun eigen website dat ze twee meldingen uitbrengen. 1 bij 80% verbruik en 1 bij 100% verbruik. Aangezien ze het laatste bij mij hebben verzaakt ben ik onvoldoende geïnformeerd.

