Klacht: NIET NORMAAL zondag september 2015

Pino1313 op 13 september 2015 over Schiphol in de categorie Luchthavens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Schiphol
Categorie Luchthavens
Status Open
Datum 13 september 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij wonen met een gezin en hebben zo wel ramen open nog nooit zoveel lawaai van laag vliegende vlietuigen het lijkt net of wij naast of in schiphol wonen.
Dit probleem begon om 16:00 uur op bovengenoemde datum tot nu toe 21:21 uur.
En wel terwijl wij in oost wonen belagelijk, kijk dat een paar hoort okee maar toch niet nu op dit moment 5 uren achter elkaar come on, nog even en ze landen in ons tuin, maar goed jullie hebben de ervaring nog niet genoeg gehad vanwege de ramp in zuidoost.

Gewenste Oplossing:

op dit moment nut dus helemaal niet tevreden hoe jullie ermee omgaan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Schiphol

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Schiphol nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM