Klacht: Laag en lawaai en fijnstof

Jolanda Hoek op 15 juli 2019 over Schiphol in de categorie Luchthavens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Schiphol
Categorie Luchthavens
Status Open
Datum 15 juli 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Het is erg belastend als er vele momente binnen de halve minuut vliegtuig over gaat , plus zo laag dat je bijna in kan stappen onze huizen hier op de Beemsterstraat en delftlaan zijn hier niet meer. Tegen bestand kwa lawaai of tegen houden van fijnstof, de apparaten in huis zijn verouderd , het is erg ongezond , meeste gezinnen inclusief mijzelf hebben niet de financiële armslag om ons hier tegen de overlast te beschermen, graag willen wij oplossingen horen omdat wij geen rechtzaken willen aanspannen u kunt bellen of appe 0628992238 groet J.Hoek

Gewenste Oplossing:

Als er oplossingen worden aangedragen zodat er win win situaties worden uitgevoerd

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Schiphol

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Schiphol nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM