Klacht: Vandaag Inside – Ernstig incident in de Kuip tijdens Feyenoord – Ajax volledig onderbelicht en gebagatelliseerd in Vandaag Inside op 5 april 2023

Objective Observer op 07 april 2023 over SBS 6 in de categorie Omroepen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf SBS 6
Categorie Omroepen
Status Open
Datum 7 april 2023

Een kijker uit kritiek op de uitzending van Vandaag Inside op 5 april 2023, waarin het wangedrag van het publiek tijdens de wedstrijd Feyenoord - Ajax nauwelijks werd belicht. De klager wijst erop dat dit incident breed werd besproken in de media en door FIFA, maar dat de presentatoren in de uitzending het gedrag niet veroordeelden en zelfs Feyenoord in een positief licht stelden. Dit zou volgens de klager bijdragen aan de herhaling en verergering van dergelijk gedrag.

Mijn Klacht:

Hoe is het mogelijk dat er in de Vandaag Inside uitzending op woensdag 5 april 2023 er amper aandacht werd besteed aan het wangedrag in de Kuip door een tokkiepubliek?
Terwijl dit deze zelfde avond wel overal groot nieuws was in Nederland en wereldwijd?! Zelfs de FIFA sprak er schande van wat er in het Feyenoord stadion plaatsvond. En wat gebeurde er in deze Vandaag Inside uitzending; Feyenoord werd even doodleuk nog wat extra veren in de reet gestoken door J. Derksen! 🤣 Er werd geen schande over gesproken, laat staan dat deze abnormale en schandalige wandaad werd veroordeeld?! Vind je het gek dat dit gedrag zich daarom blijft herhalen en zelfs steeds extremer begint te worden?? Zachte heelmeesters maken stinkende wonden en doordat jullie een voorbeeldfunctie hebben en dit tokkiepubliek en ook de club Feyenoord die hier mede verantwoordelijk voor is, niet hebben durven te veroordelen, wordt dit gedrag bij deze club en dit type aanhang alleen maar erger en extremer in de toekomst. Dus bedankt voor jullie falen, gebrek aan journalistieke objectiviteit en het niet nemen van jullie veranteoordelijkheid hierin.

Hoogachtend, de objectieve en onafhankelijke media waakhond: Objective Observer

Gewenste Oplossing:

Dit schandalige incident had meer aandacht horen te krijgen dan die ene korte zin van Wilfred Genee die het kreeg. Het was notabene wereldnieuws en de FIFA sprak er schande van. Deze asociale en gewelddadige actie had keihard veroordeeld horen te worden in de uitzending en er had objectief gezien zelfs gesproken moeten worden over keiharde sancties, ook voor de verantwoordelijke club Feyenoord. Sancties als de finale van de KNVB beker wegnemen, want harde straffen, dat is het enige dat helpt en waar ze gevoelig voor zijn, om de situatie in de toekomst te verbeteren. Bullies only respond to strength.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over SBS 6

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over SBS 6 nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Objective Observer
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM