Klacht: racistische uitspraak tijdens nieuws

iEva op 16 november 2017 over RTL 4 in de categorie Omroepen

RTL 4 klantenservice

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
⏳ Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf RTL 4
Categorie Omroepen
Status Open
Datum 16 november 2017

Een kijker heeft een klacht ingediend over een opmerking van een nieuwslezer tijdens een segment over een man die na 29 jaar onschuldig in de gevangenis heeft gezeten. De nieuwslezer maakte een opmerking die als denigrerend en racistisch werd ervaren, wat de kijker als ongepast beschouwt.

Mijn Klacht:

nieuws lezer Jan de Hoop vandaag aan het eind van een segment waarin een man na 29 jaar onschuldig in de gevangenis zat vrij is en met zijn familie een feestmaal geniet. Commentaar erbij was dat voor Thanks giving nog een feest gegeven zou worden. Commentaar van de heer de Hoop: “ook weer bij de schep Chinees natuurlijk”.
Ik vind deze opmerking bijzonder denigrerend en racistisch.

Gewenste Oplossing:

tijdens nieuws de verontschuldigingen van de heer de Hoop.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM