Klacht: Gebrek aan feiten

Elgee op 19 april 2018 over RTL 4 in de categorie Omroepen

RTL 4 klantenservice

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
⏳ Wacht op reactie
Bedrijf RTL 4
Categorie Omroepen
Status Open
Datum 19 april 2018

Een kijker van RTL 4 uit kritiek op de subjectieve presentatie van het weerbericht. Volgens de klager worden termen als 'lekker' en 'prachtig' gebruikt, terwijl er behoefte is aan objectieve feiten zoals temperatuur en metingen. De kijker verlangt naar een weerbericht dat zich richt op feiten in plaats van persoonlijke ervaringen van de presentatoren.

Mijn Klacht:

Bij het rtl weer valt me steeds op dat het weerbericht vooral subjectief wordt gebracht. Volgens de berichtgeving was, is of wordt het bijvoorbeeld ‘lekker’ of ‘heerlijk’ weer, een ‘prachtige’ dag enz. Noem de temperatuur en andere metingen en laat jullie mening achterwege!
Graag hoor ik feiten (metingenverwachtingen) en niet hoe de weerman of -vrouw die feiten zelf ervaart enof doet alsof de weerbeleving iets collectiefs is.
Geef mij bijvoorbeeld maar de vrieskou (maar nee, volgens jullie weerbericht is het dan negatief) en NIET de temperaturen boven de 20 graden (maar weer nee, volgens jullie weerbericht is dat heerlijk, lekker, prachtig).

Gewenste Oplossing:

Wanneer het weerbericht objectief wordt gebracht.

💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM