Klacht: Mijn bagage die achter houden en niet willen op sturen!

jamaatje op 28 juli 2012 over Royal Air Maroc in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 28 juli 2012

Een gezin heeft op 15 juli een vlucht met Royal Air Maroc van Casablanca naar Amsterdam gemaakt, waarbij ze herhaaldelijk vroegen om hun kinderwagen en maxicosi te labelen. Bij aankomst in Amsterdam ontbraken deze bagagestukken, en na bijna 15 dagen zonder oplossing blijft de situatie onduidelijk, met het bedrijf dat de verantwoordelijkheid afschuift naar Casablanca. Het gezin voelt zich hierdoor beperkt in hun bewegingsvrijheid.

Mijn Klacht:

15 juli zijn er als gezin me een tussen stop in Casablanca naar amsterdam gevlogen tijden het in checkken heb ik 4 maal gevraagd of ze mijn kinderwagen en maxicosie willen lebelen maar helaas niemand die luisterde. Ik vreesde al dat ze dus me wagen zouden vergeten uitteladen als we van vlucht zouden wisselen. In Amsterdam aangekomen ja hoor geen kinderwagen of maxicosie te zien nu na bijna 15 dagen nog niks binnen heb al overal naar toe gebeld enige wat ik hoor is ja sorryligt niet aan ons maar aan casablanca! Dus twee weken aan huis gekluisterd omdat ik de deur niet uit kan!!! Bedankt Royal air Maroc

Gewenste Oplossing:

Geen oplossing gehad!!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM