Klacht: Na 4 keer mailen/bellen nog geen factuur

MHen op 12 maart 2025 over Roularta Media Nederland B.V. in de categorie Media

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Roularta Media Nederland B.V. has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Media
Status Open
Datum 12 maart 2025

Na herhaaldelijk contact via e-mail en telefoon heeft de klager nog steeds geen factuur ontvangen voor zijn abonnement op Yoga Magazine, ondanks eerdere afspraken hierover. Daarnaast is het abonnement in prijs verhoogd, wat heeft geleid tot annulering en het afsluiten van een nieuw abonnement, maar ook de verwachte creditfactuur is niet ontvangen. De klager ervaart deze situatie als problematisch.

Mijn Klacht:

Vorig jaar werd er geld van mijn rekening afgeschreven ivm een abonnement op tijdschrift yoga magazine. Ik wilde daar graag een rekening van hebben omdat ik BTW plichtig ben. Tot op heden is dat nooit een probleem geweest bij de vorige uitgever maar nu is het maart en ik heb na 4 keer bellen en mailen nog steeds geen factuur ontvangen. Daarbij is het abonnement in 1 keer duurder geworden dus ik heb mijn huidige abonnement geannuleerd en een nieuwe afgesloten. Ik heb dus ook recht op een creditfactuur, je snapt het al die is ook nog steeds niet gekomen. Kortom drama.

Gewenste Oplossing:

Als de facturen gestuurd worden

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een email gestuurd naar Roularta Media Nederland B.V. over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door MHen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM