Klacht: Raden ons aan advies om in quarantaine te gaan te negeren. Is MAAR advies

Teleurgesteld in Roompot op 02 augustus 2020 over Roompot in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Roompot heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 3 augustus 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste meneer Brughmans, Bedankt voor uw bericht via Klacht.nl. Wij hebben uw bericht inmiddels kenbaar gemaakt aan onze Gastenservice. Zij streven ernaar uw bericht zo spoedig mogelijk in behandeling te nemen en contact met u op te nemen. Mocht u...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Roompot
Categorie Vakantieparken
Status Opgelost
Datum 2 augustus 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij boekten een midweek in vakantiepark Leukermeer. Wij wonen in de provincie Antwerpen in België en worden geadviseerd om twee weken in quarantaine te gaan als we naar Nederland zouden reizen.
Omdat wij belang hechten aan het navolgen van advies omtrend het indijken van Corona willen wij niet gaan. Want wat na die vijf dagen, terug naar België en weer in quarantaine hier?
Wij namen contact op met roompot en legden de situatie uit. Volgens hen zijn zij ons niets verplicht en is het onze keuze om niet te komen. Het is MAAR een advies dat wij zelf wensen op te volgen.
Geen geld terug en ook geen omboeking.
Heel duidelijk dat het bij hen niet gaat om mensen, we zijn gewoon een nummer, ook al bezochten we al vaker hun parken.
Het gaat hen enkel om het geld.
Zo gaat corona enkel verder verspreiden. Jammer, echt jammer.

Gewenste Oplossing:

Wij willen graag ons geld terug of een voucher om op een later gepast tijdstip toch deze of een ander vakantie te plannen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Roompot over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Roompot in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Roompot een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Roompot

Heeft op 03 augustus 2020 om 08:57 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

Teleurgesteld in Roompot

Heeft op 03 augustus 2020 om 16:38 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Dit is geen oplossing, dit is weer van het kastje naar de muur.

Reactie van de melder van de klacht Teleurgesteld in Roompot

5 jaren geleden - Je mag deze zaak niet opgelost noemen als ze ons enkel melden dat de Gastenservice waar we zelf al een uur mee belden en meerdere mails mee stuurde op de hoogte is gebracht. Want die helpen ons niet.

Alle klachten die gemeld zijn door Teleurgesteld in Roompot
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM