Klacht: Retourzending leeg aangekomen

Nickkruse op 12 juli 2024 over Zalando in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Zalando
Categorie Online Warenhuizen
Status Nieuwe klacht
Datum 12 juli 2024

Een klant heeft op 20 juni een bestelling ontvangen en deze op 21 juni retour gezonden. Zalando meldt echter dat de retourzending leeg is aangekomen, terwijl de klant met een track en trace van PostNL kan aantonen dat het gewicht van de retourzending gelijk was aan dat van het ontvangen pakket. Ondanks deze bewijsvoering weigert Zalando verder onderzoek te doen, omdat de partner Wolford aangeeft de doos leeg te hebben ontvangen.

Mijn Klacht:

Op 20 juni heb ik bestelling 10203164005455 ontvangen.
Deze heb ik op 21 juni retourgezonden.
Zalando geeft aan dat de retour leeg is aangekomen.
Ondanks dat ik kan aantonen met het gewicht van de retourzending dat deze retourzending niet leeg was met de track en trace van PostNL.
Het gewicht van de retourzending was gelijk als het ontvangen pakket.
Zalando weigert hier verder onderzoek naar te doen omdat partner (wolford) aangeeft de doos van de retourzending leeg te hebben ontvangen.

Gewenste Oplossing:

Dat de retourzending wordt verwerkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Zalando
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Zalando

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Zalando nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Nickkruse
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM