Klacht: Tegoed op twee kaarten

Vijfm op 31 augustus 2020 over RestaurantCadeau in de categorie Waardebonnen- en voucher aanbieders

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 31 augustus 2020

Een klant heeft twee cadeaukaarten ontvangen die na een jaar niet zijn gebruikt, waardoor de waarde inmiddels nihil is. Na contact met de klantenservice kreeg de klant te horen dat het hun eigen verantwoordelijkheid is en dat er geen tegoed meer beschikbaar is, wat leidt tot vragen over de bestemming van het geld.

Mijn Klacht:

Twee cadeaukaarten ontvangen , helaas achterin het laatje beland dus inmiddels is de waarde nihil. Ouder dan een jaar!!
Gebeld met die club ,helaas uw eigen schuld en eigen verantwoording dus geen tegoed meer. Gevraagd wat er dan mee gebeurt gaat dat geld naar de onderneming zelf….

Gewenste Oplossing:

Ik zou het passend gevonden hebben als ze het tegoed hadden verlengd. Het gaat tenslotte om een cadeau dat door omstandigheden niet optijd is gebruikt.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over RestaurantCadeau

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over RestaurantCadeau nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Vijfm
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM