Klacht: Onjuiste informatie omtrent glasvezel

Cindy Tsamir op 17 oktober 2017 over Reggefiber in de categorie Glasvezel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Reggefiber has resolved this complaint
Klacht opgelost op 18 oktober 2017
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer/mevrouw Tsamir, Bij deze bevestig ik de goede ontvangst van uw klacht. Het is erg vervelend dat u niet bent geinformeerd over het feit dat er een vergunning aangevraagd is. Mijn excuses hiervoor. Deze is echter begin oktober aangevraagd,...

Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Reggefiber
Categorie Glasvezel
Status Opgelost
Datum 17 oktober 2017

Twee maanden geleden heeft de klant zich via Tweak.nl aangemeld voor een glasvezelabonnement, waarbij Reggefiber hen informeerde dat hun adres nu orderbaar was. Ondanks de bevestiging van Reggefiber dat zij het adres zouden aansluiten op het glasvezelnetwerk, heeft de klant nog geen aansluiting ontvangen en heeft inmiddels kosten gemaakt voor een modem en administratie.

Mijn Klacht:

Twee maanden geleden hebben wij ons via Tweak.nl opgegeven voor een glasvezel abonnement. Zij verwezen ons door naar Reggefiber daar op ons adres nog geen glasvezel te ontvangen was. Op 30 augustus ontvingen wij een mail van Reggefiber waarin het volgende te lezen stond: “uw adres heeft inmiddels een orderbare status in onze netwerkadministratie. Wij zullen de woning aansluiten op het glasvezelnetwerk, zodra wij een opdracht hiervoor van een door u gekozen serviceprovider ontvangen hebben. Wij zien graag z.s.m. een abonnement voor dit adres tegemoet zodat we over kunnen gaan tot het daadwerkelijk aansluiten van dit adres.”

Op dit moment (30/08) hebben wij glasvezel besteld bij Tweak (75 euro betaald voor borg van een modem & administratiekosten) en zeggen we ons abonnement bij Ziggo vanaf 13/10 op. Op 12/10 neemt Tweak contact met ons op over het sturen van een monteur, die zou de volgende dag komen om ons aan te sluiten. De volgende dag komt echter geen monteur. Tweak is niet telefonisch te bereiken en pas de volgende dag sturen ze een antwoord op onze mail waarin wij ons afvragen waarom er geen monteur is gekomen en wij dus momenteel zonder tv, internet en televisie zitten. Tweak geeft aan dat Reggefiber de vergunning nog niet rond heeft (dit is de eerste keer dat we iets horen van een vergunning!!!!) en dat we zelf contact moeten zoeken met Reggefiber om hierover meer informatie te krijgen.
Reggefiber laat ons weten dat het de schuld van Tweak is en dat zij ons verkeerd geïnformeerd hebben. Ze willen niet ingaan op het feit dat zij weken geleden al in een mail hebben doorgegeven dat ons adres kan worden aangesloten op glasvezel en nooit hebben gesproken over het moeten indienen van een vergunning. Ook weigeren zij zelf contact op te nemen met de gemeente en vertellen ze ons dat wij dit zelf moeten doen om te informeren naar de status van de vergunning. De enige informatie die ze ons kunnen geven: “het zou dagen of weken kunnen duren voordat de vergunning wordt goedgekeurd.”
De volgende dag nemen we contact op met de gemeente die doorgeeft dat het tot twee weken (!) kan duren voordat de juiste afdeling contact met ons zal opnemen om de status van de vergunning te bespreken. Daarnaast laten ze ons weten dat Reggefiber zelf een contactpersoon heeft bij de gemeente en dat het niet de bedoeling is dat wij zelf direct contact met ze opnemen. Zij adviseren ons een klacht in te dienen tegen Reggefiber.

Gewenste Oplossing:

Wij willen z.s.m. weer internet, telefoon en televisie op ons adres ontvangen. Wij willen daar zeker niet meerdere dagen of zelfs weken op wachten, dat is een onbehoorlijke oplossing. Lukt het niet om binnen een paar dagen glasvezel te laten werken op ons adres dan verwacht ik dat we via ADSL een tijdelijke verbinding krijgen.

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Reggefiber over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Reggefiber in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Reggefiber een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Reggefiber

Heeft op 18 oktober 2017 om 14:25 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer/mevrouw Tsamir,

Bij deze bevestig ik de goede ontvangst van uw klacht.

Het is erg vervelend dat u niet bent geinformeerd over het feit dat er een vergunning aangevraagd is. Mijn excuses hiervoor.
Deze is echter begin oktober aangevraagd, het kan 6 tot 8 weken duren voordat wij vanuit de gemeente een terugkoppeling ontvangen. Hierin kan ik helaas niets versnellen. Zodra de vergunning binnen is, wordt u gebeld voor het maken van een afspraak.

Voor een tijdelijke oplossing via bijv. ADSL kunt u navraag doen bij uw provider. Hierin speelt Reggefiber geen rol.

Met vriendelijke groet,
Joanne

Reactie van de melder van de klacht

8 jaren geleden - Beste Joanne van Reggefiber, Alseerst bedankt voor uw excuses, dat hadden wij tot op heden nog niet ontvangen. Wat wij nog steeds niet begrijpen is waarom in jullie brief nooit gesproken is over de een eventueel wachten op een vergunning. Hadden wij dit geweten hadden wij nooit onze oude provider opgezegd. Verder begrijp ik niet waarom pas begin oktober de vergunning is aangevraagd, terwijl al weken hiervoor ons hadden aangemeld voor glasvezel via Tweak. Wij begrijpen dat jullie niet in staat zijn om ons van internet te voorzien en dat is ontzettend jammer. Wat wij wel verwachten van jullie is dat jullie ons op de hoogte houden van de ontwikkelingen m.b.t. van de vergunning en alles in werk stellen om dit z.s.m. te laten gebeuren.

Cindy Tsamir

Heeft op 19 oktober 2017 om 09:27 geantwoord

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Het is helaas geen oplossing. Wij zitten nog steeds met hetzelfde probleem.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM