Klacht: Kastje verkeerd opgehangen

Kaatthuur op 19 februari 2013 over Reggefiber in de categorie Glasvezel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Reggefiber has resolved this complaint
Klacht opgelost op 25 februari 2013
Reactie van het bedrijf:

Er zijn afspraken gemaakt met de bewoners over de afhandeling van de klacht.

Bedrijf Reggefiber
Categorie Glasvezel
Status Opgelost
Datum 19 februari 2013

Een klant van Reggefiber heeft geklaagd over de installatie van een kastje dat niet op de juiste plek is opgehangen. Ondanks herhaalde verzoeken om het kastje 5 cm te verplaatsen vanwege de gordijnen, werd hier geen gehoor aan gegeven, wat resulteerde in een ongewenste situatie. De klant verzoekt om een nieuwe afspraak om het kastje correct te plaatsen.

Mijn Klacht:

Jullie zouden vandaag na de middag komen voor de aansluiting. Jullie komen net voor de middag, wat op zich niet erg is, want mijn moeder is toevallig aanwezig. Er wordt een kastje opgehangen in de hoek van de kamer en mijn moeder geeft herhaaldelijk aan dat het 5 cm op moet schuiven vanwege mijn gordijnen! Er wordt echter geen gehoor aan gegeven met als gevolg dat mijn nieuwe gordijnen een 5 cm van mijn muur afhangen! Geen gezicht! Wil dat er opnieuw iemand komt om het kastje op te schuiven….

Gewenste Oplossing:

Dat er iemand komt voor het kastje te verplaatsen!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Reggefiber over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Reggefiber in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Reggefiber een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Reggefiber

Heeft op 25 februari 2013 om 14:51 geantwoord

Geboden Oplossing:

Er zijn afspraken gemaakt met de bewoners over de afhandeling van de klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Reggefiber beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM