Klacht: Ontvangst Readers Digest

Willemvdb op 05 november 2015 over Readers Digest Nederland in de categorie Magazines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Magazines
Status Open
Datum 5 november 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij ontvingen de nummers van oktober en november nog steeds niet. Vorige maand berichtten we RD dat we het oktobernummer niet ontvangen hadden (en het meinummer ook nooit), ze stuurden ons daarna de nummers van mei, juni, juli-augustus en september op. Leuk, maar het oktobernummer zat er niet bij. Deze maand alweer geen RD! Duur abo als je maar de helft van de nummers ontvangt.

Gewenste Oplossing:

Heel simpel: gewoon elke maand het magazine in de brievenbus en misschien een iets correctere opvolging van een klacht.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Readers Digest Nederland

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Readers Digest Nederland nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM