Klacht: aanmaning van incasso unie terwijl ik nooit klant ben geweest

bjornisme op 29 februari 2012 over Readers Digest Nederland in de categorie Magazines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 13 april 2012
Reactie van het bedrijf:

Prive mail verzonden.

Categorie Magazines
Status Opgelost
Datum 29 februari 2012

Een individu ontving een aanmaning van een incassobureau voor een bedrag van €109,35 van Readers Digest Nederland, terwijl hij nooit klant is geweest en geen eerdere correspondentie heeft ontvangen. Hij vindt het vreemd dat de naam en het adres op de aanmaning niet compleet zijn en stelt dat het moeilijk is om te bewijzen dat hij nooit iets heeft besteld.

Mijn Klacht:

ondanks dat ik nooit klant ben geweest bij readers digest en zonder eerdere herinneringen heb ik nu een aanmaning van incasso unie in de bus liggen van maarliefst €109,35. Dit vind ik niet normaal en sowieso heel raar omdat de naam en het adres niet compleet waren ow ja en had ik al vermeld dat ik NOOIT klant ben geweest bij readers digest en er dus ook nog nooit iets besteld heb. Zo kan ik als bedrijf zijnde ook geld binnen harken,want je moet als burger bewijzen dat jij het niet gekregen hebt en dat kan nogal lastig zijn als er nog nooit iets van correspondentie geweest is tussen mijzelf en het bedrijf in kwestie

Gewenste Oplossing:

Dat dit soort onzin niet gebeurd, als je werkelijk iets besteld hebt.... okeej dan moet je gewoon betalen. maar als je nooit iets besteld hebt, snap ik niet dat dit kan gebeuren.
Misschien iets striktere controle van de incasso bureau's richting diegene/het bedrijf dat opdracht voor de vordering geeft. Lijkt mij niet meer dan normaal. anders zou iedereen gewoon lukraak opdrachten voor een vordering kunnen geven.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Readers Digest Nederland in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Readers Digest Nederland een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM