Klacht: Qbuzz 488 vanaf Kralingsezoom

Susanne-1980 op 26 april 2024 over Qbuzz in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Qbuzz
Categorie Openbaar Vervoer
Status Nieuwe klacht
Datum 26 april 2024

Een gebruiker van bus 488 van Qbuzz ervaart regelmatig dat bussen niet komen opdagen, zonder melding van uitval of vertraging via 9292. Dit leidt tot lange wachttijden in de kou, soms tot een uur, en frustratie wanneer er meerdere bussen aanwezig zijn maar de juiste bus niet arriveert. De klacht benadrukt ook de slechte aansluitingen, waarbij er lange wachttijden zijn tussen de bussen.

Mijn Klacht:

Ik gebruik bijna dagelijks bus 488 om naar werk/huis te reizen en het is met grote regelmaat dat bussen niet op komen dagen, géén melding via 9292 krijg dat deze is uitgevallen of vertraagd.
Soms sta ik hierdoor 45 min tot uur in de kou s’avonds voor er dan eindelijk een bus komt. Heb zelfs gehad dat op kralingsezoom 4 bussen 488 geparkeerd staan en als je dan naar bestuurder loop om te vragen waarom de bus er niet op aangegeven tijd is dan krijg je een boze reactie van hoe ik het in mijn hoofd durf te halen om het te komen vragen! Simpel het is nogal vervelend als er 4 bussen 488 staan dat uitgerekend jouw bus niet op komt dagen en dus heel lang in de kou staat te blauwbekken!
Er is al slechte aansluiting waarbij de bus net 5 min weg is (25 min wachten op volgende) wanneer ik aan kom voor de overstap, maar als dan ook nog de bus erna weg blijft dan sta ik bijna een uur op kralingsezoom!

Gewenste Oplossing:

Geef juiste informatie zodat mensen hun reis goed kunnen plannen zonder dubbele wachttijd in de kou hoeven te staan!

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Qbuzz
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Qbuzz

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Qbuzz nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Susanne-1980
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten