Klacht: proefpakket gekocht, kan me nergens afmelden

kakilembe op 22 april 2013 over Dental Complete Pro Nederland in de categorie Tandartsen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 25 april 2013
Reactie van het bedrijf:

Mevrouw heeft zich zelf netjes uitgeschreven via de site.

Categorie Tandartsen
Status Opgelost
Datum 22 april 2013

Een consument heeft een proefpakket aangeschaft van Dental Complete Pro Nederland, maar ervaart problemen met het afmelden van een ongevraagd abonnement. Ondanks dat de consument binnen de afkoelperiode van zeven dagen zit, werken de toegestuurde inlogcodes niet, waardoor afmelding niet mogelijk is. De consument is van plan om de klantenservice te bellen voor verdere hulp.

Mijn Klacht:

zie hierboven, zonder er ergens voor te kiezen zit je na betaling van de verzendkosten van het proefpakket opeens vast aan een abonnement. Ik heb hier niet voor gekozen, dus wil me afmelden. (ik zit nu nog binnen de 7 dagen afkoelperiode) maar… de inlogcodes die mij zijn toegestuurd door desbetreffend bedrijf werken niet, waar door ik mij niet af kan melden.. erg sluw. Morgen de klantenservice maar bellen, maar ik wil dit zwart op wit.

Gewenste Oplossing:

Ik wil direct zwart op wit bevestiging van het feit dat ik geen abonnement heb afgenomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Dental Complete Pro Nederland

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Dental Complete Pro Nederland nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Dental Complete Pro Nederland in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Dental Complete Pro Nederland een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Dental Complete Pro Nederland

Heeft op 25 april 2013 om 11:47 geantwoord

Geboden Oplossing:

Mevrouw heeft zich zelf netjes uitgeschreven via de site.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM