Klacht: Erg onvriendelijke medewerker

Abdell1 op 15 september 2014 over Primera in de categorie Boekhandel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 25 september 2014
Reactie van het bedrijf:

De klant hebben wij reeds voorzien van een reactie.

Bedrijf Primera
Categorie Boekhandel
Status Opgelost
Datum 15 september 2014

Een klant van Primera Sinselveld ervaart herhaaldelijk onvriendelijk gedrag van een medewerker, een man van ongeveer 40-50 jaar met oorbellen. De klant voelt zich ongemakkelijk door de onvriendelijke reacties, zoals een ongepaste opmerking toen hij om een pen vroeg, en overweegt om in de toekomst naar een andere winkel te gaan voor het verzenden van post.

Mijn Klacht:

Iedere keer dat ik naar de Primera Sinselveld ga, wordt ik heel onvriendelijk behandeld door de meneer die daar werkt. Het gaat om een meneer van rond de 40-50 jaar met 1 of 2 oorbellen. Ik moet nogal vaak post versturen en elke keer als ik iets vraag kijkt hij mij op een vreemde manier aan en geeft heel onvriendelijk antwoord.

Ik vroeg bijvoorbeeld een keer of meneer een pen had die ik kon gebruiken om op mijn envelop te mee te schrijven. Hij antwoordde toen op een hele onvriendelijke manier: Wat denk je zelf??
Dit vind ik heel klantonvriendelijk. Ik voelde me toen niet meer op mijn gemak en wilde het liefst weglopen.

Ik ga vaak naar deze primera omdat het dicht bij mijn huis is, maar als het zo doorgaat, ga ik naar The Readshop om mijn post te verzenden.

Het gaat om Primera Sinselveld aan de Van Nijvenheimstraat 48, 5912 BN VENLO.

Gewenste Oplossing:

Ik heb het liefst dat jullie iemand anders in dienst nemen. Iemand die wel klantvriendelijk is en die behulpzaam is als je iets vraagt. De klant hoort zich namelijk welkom te voelen en op deze manier is dat niet zo.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Primera in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Primera beoordeeld.

Abdell1

Heeft op 24 september 2014 om 16:34 geantwoord

Ik ben niet heel blij met de oplossing, omdat ik hierin graag anoniem wil blijven.
Ik vind het oke als de betreffende medewerker hierop is aangesproken en als hij zijn gedrag hierop aanpast.
Mvg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Primera een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Primera

Heeft op 25 september 2014 om 11:11 geantwoord

Geboden Oplossing:

De klant hebben wij reeds voorzien van een reactie.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM