Klacht: Opgelicht met zogenaamde samenwerking

[email protected] op 26 mei 2021 over Piaggio Daily in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 26 mei 2021

Een individu heeft een samenwerking met Piaggio Daily aangegaan voor een giveaway van een Akrapovic ter waarde van ongeveer €800, waarvoor hij €100 heeft betaald. Ondanks het behalen van de afgesproken volgersaantallen, is de giveaway nooit uitgevoerd. Na negatieve ervaringen van anderen met het bedrijf, heeft hij geprobeerd zijn geld terug te krijgen, maar kreeg alleen beperkte promoties aangeboden in plaats van een eerlijke compensatie.

Mijn Klacht:

Vorig jaar nam ik contact met PiaggioDaily op om een samenwerking te starten. De samenwerking was dat wij een giveaway van een Akraprovic zouden weggeven terwaarde van≈ €800. Piaggio Daily (Sepp) vroeg hoeveel ik kwijt kon hebben en later had ik dus €100 aan hem betaald om die giveaway met hem te doen. De deal was als hij de 35k volgers behaal en ik de 1k dat wij dan de Akraprovic weg gaven. Inmiddels heeft hij 39k en ik 1k en nog is niks weggegeven.

Ik heb van vele gehoord dat hij een 0plichter was dus deed er niks meer mee. Dit jaar begon ik weer contact te zoeken en in ruil van de giveaway kreeg ik promoties totdat ik €100 terug verdien. Maar wat oneerlijk spel is, want vele accounts betalen €25 (heeft hij zelf gezegd) voor een promotie die op zijn feed kom en ik kreeg alleen promoties via de verhaal die na 24 uur wegging. Hij zei ook een tijdje dat hij mijn webshop naam op zijn bio zou doen. Nou heeft hij dat voor 2 a 3 dagen gedaan, en beweerde dat 1000000 mensen op zouden klikken. Dat was een leugen ik keek naar mijn statistieken en bijna niemand klikte omdat niemand wist. Ik wou dat hij dat nog even promootten op zijn verhaal dat mijn webshop in zijn bio staat maar dat wou hij niet. Nou wou hij sowieso mijn geld niet teruggeven. Dus feitelijk heb ik €100 betaald voor 3 kleine promoties op zijn verhaal die na 24 uur weggaan.

Natuurlijk heb ik in 1 jaar wel wat verdiend maar dat komt door mijn eigen volgers en betaalde promoties aan Instagram. Ik heb ongeveer 300 extra volgers door hem gekregen en verder niemand die iets had gekocht.

Toevoeging 2021: nadat ik deze klacht heb ingediend is hij me daarna direct gaan dmmen en bellen om het onmiddellijk af te halen, ik heb het gedaan onder voorwaarde dat hij me zou geven wat hij had beloofd. Hij zei weer van ja en dit en dat maar weer niks gekomen. Ik heb ook ondertussen gekeken en hij heeft mij totaal maar 3X verhaal promotie gedaan, maar 3x nooit de afspraak was geweest. Hij verzint altijd smoesjes ene keer is zijn kat verloren andere keer moet hij verhuizen of heeft het heel druk maar kan altijd zijn eigen dingen posten. Ik heb genoeg bewijs dat hij elke keer wat zegt maar vervolgens niet doe

Let op! Sepp kijkt wel deze pagina en gaat mij binnenkort ook dmmen, dat ik dit af moet gaan halen. Ik heb in de vorige klacht gezegd dat ik informatie over hem heb als je die zou willen moet je contact met mij opnemen. 1 iemand heeft het al gedaan en ook zijn verhaal uitgelegd.

Nu sepp weer is begonnen met zijn webshop doet hij er alles eraan om weer betrouwbaar te lijken. Dat hij nu alles opstuurt en goed laat zien betekent niet dat hij dat later ook gaat doen. Zo hoor ik van vele mensen die lampjes hebben gekocht bij hem en 0pgelicht zijn door hem en dat gaat hij vast later ook weer doen.

Toevoeging 2021 juni: Sepp heeft mij bericht gestuurd via DM om zo snel mogelijk af te halen anders gaat hij een zaak starten. En sinds laatste afspraak heeft hij weer niet aangehouden en wat gedaan wat niet de afspraak was. Ik heb PiaggioDaily op Instagram geblokt en wil verder niks meer met hem te maken hebben.

Gewenste Oplossing:

Beloofde Akrapovic weggeven. ( de winactie staat nog op zij account )

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Piaggio Daily

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Piaggio Daily nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht [email protected]

4 jaren geleden - Ik raad niemand aan om bij hem iets te bestellen of een samen werking te starten. Sepp is geen man van zijn woord!

Alle klachten die gemeld zijn door [email protected]
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten