Klacht: Parkmobile app/dienstverlening onbetrouwbaar

Parkmobstaz op 25 juni 2020 over Parkmobile in de categorie Parkeren

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 1 juli 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste heer Morchd, Erg vervelend te vernemen dat de parkeeractie langer is doorgelopen dan gewenst. We hebben de log-gegeven inderdaad nagekeken en Parkmobile had die dag geen interne storing. Dit betekent dat helaas de reden voor het niet goed stoppen...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Parkmobile
Categorie Parkeren
Status Opgelost
Datum 25 juni 2020

Een gebruiker van Parkmobile heeft geklaagd over onterecht gefactureerde parkeerkosten van meer dan 32 uur, terwijl hij slechts 4 uur in Amsterdam had geparkeerd. Ondanks uitleg over een crash van de app en het ontbreken van zichtbaarheid van de parkeeractie, werd er €105 geïncasseerd. Na langdurige communicatie ontving de gebruiker €30 aan parkeertegoed, maar beschouwt dit als onvoldoende compensatie voor de gemaakte kosten.

Mijn Klacht:

Max 4 uur in hartje Amsterdam geparkeerd maar er is ruim 32 uur door Parkmobile gefactureerd/geïncasseerd. Uitgelegd dat de app was gecrasht en de parkeeractie niet meer zichtbaar was, ook niet nadat ik de app opnieuw had opgestart. Ook dit valt uit de loggegevens af te lezen: 15:29u parkeeractie gestart en daarna is de app om 19:33 opnieuw opgestart (toen ik ontdekte dat de app gecrasht was en ik zeker wou zijn dat er geen parkeeractie gaande was). Desondanks is er €105 geïncasseerd en heb ik na veel getouwtrek €30 parkeertegoed gekregen.
Het parkeertegoed is een vriendelijk gebaar maar is een pleister op een houten been. Ik wil betalen voor de daadwerkelijke gemaakte parkeerkosten (gebaseerd op /- 4 uur en niet meer en niet minder).

Aanvullend:
het tijdsblok dat je vrij kunt parkeren (tussen 23:59 en 09:00u) zelfs in rekening gebracht. Bijzonder allemaal.
Bovendien kan Parkmobile zien dat 32 uur parkeren buitenproportioneel is gelet op mijn parkeerhistorie (variërend van tientallen minuten tot een paar uur).

Gewenste Oplossing:

Alleen de daadwerkelijk gemaakte parkeerkosten (van 15:29 tm 19:33 uur) in rekening brengen en de rest storneren.
Het aan mij toegekende parkeertegoed kunt u terugnemen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Parkmobile in behandeling genomen

Bericht van

5 jaren geleden - Beste heer Morchd, Erg vervelend te vernemen dat de parkeeractie langer is doorgelopen dan gewenst. We hebben de log-gegeven inderdaad nagekeken en Parkmobile had die dag geen interne storing. Dit betekent dat helaas de reden voor het niet goed stoppen van de parkeeractie extern is. Omdat Parkmobile de kosten volledig afdraagt aan de gemeente en geen wijzigingen kan maken in de parkeeractie is het voor Parkmobile niet mogelijk om parkeeracties ongedaan te maken. En komt alle compensatie vanuit Parkmobile zelf. Vandaar dat helaas de geboden compensatie vanuit Parkmobile zelf het maximale is wat Parkmobile voor u kan doen. Ter voorkoming van dit probleem zou het advies zijn om bij 'account' en 'herinneringen' de gratis herinneringen aan te zetten, en tevens om de laatste updates van zowel telefoon als app te doen. Ook draait de app het beste op 4G netwerk en kunt u het best altijd de wifi uit hebben staan. De parkeeractie is volledig afgesloten wanneer u het eindbedrag in beeld ziet na het eindigen van de parkeeractie. Excuses voor de ongemakken. Wij wensen u nog een fijne dag meneer Morchd. Met vriendelijke groet, Parkmobile Service Team 'DL

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Parkmobile een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Parkmobile

Heeft op 01 juli 2020 om 15:18 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste heer Morchd,

Erg vervelend te vernemen dat de parkeeractie langer is doorgelopen dan gewenst.

We hebben de log-gegeven inderdaad nagekeken en Parkmobile had die dag geen interne storing. Dit betekent dat helaas de reden voor het niet goed stoppen van de parkeeractie extern is. Omdat Parkmobile de kosten volledig afdraagt aan de gemeente en geen wijzigingen kan maken in de parkeeractie is het voor Parkmobile niet mogelijk om parkeeracties ongedaan te maken. En komt alle compensatie vanuit Parkmobile zelf. Vandaar dat helaas de geboden compensatie vanuit Parkmobile zelf het maximale is wat Parkmobile voor u kan doen.

Ter voorkoming van dit probleem zou het advies zijn om bij 'account' en 'herinneringen' de gratis herinneringen aan te zetten, en tevens om de laatste updates van zowel telefoon als app te doen. Ook draait de app het beste op 4G netwerk en kunt u het best altijd de wifi uit hebben staan.

De parkeeractie is volledig afgesloten wanneer u het eindbedrag in beeld ziet na het eindigen van de parkeeractie.

Excuses voor de ongemakken.

Wij wensen u nog een fijne dag meneer Morchd.

Met vriendelijke groet,
Parkmobile Service Team 'DL

Parkmobstaz

Heeft op 05 juli 2020 om 20:45 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bedankt voor uw (standaard) reactie maar ik kan hier niets mee.

1) Volgens uw medewerker Linde/Linda hadden jullie wel degelijk een interne storing.
2) ik heb tussen 15:29u en 19:33u geparkeerd. Dit zijn ruim 4 uurtjes die ik moet en wil betalen, niet meer en niet minder.
3) Klopt het dat de app na 0:00u (of 0:00u de volgende dag) automatisch stopt?
Kunt u in beide gevallen verklaren waarom er überhaupt 32 uur in rekening wordt gebracht terwijl het tussen 0:00u en 09:00u vrij parkeren is?

Nogmaals, ik wil betalen voor de daadwerkelijke gemaakte parkeerkosten (gebaseerd op /- 4 uur en niet meer en niet minder).
Financieel administratieve rompslomp tussen u en de gemeente is uw verantwoordelijkheid. Het kan gebeuren dat uw app een storing heeft maar het kan niet zo zijn dat u het probleem bij de klant neerlegt en de klant laat opdraaien voor de hieruit voortvloeiende kosten.

Alle klachten die gemeld zijn door Parkmobstaz
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM