Klacht: Opladen van mijn OV-chipkaart

Ishaa1998 op 26 april 2017 over Ov chipkaart in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Openbaar Vervoer
Status Nieuwe klacht
Datum 26 april 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Geachte Meneer/Mevrouw,

Ik heb op mijn OV-chipkaart een abonnement met 40% korting in de daluren. Het instaptarief op mijn OV chipkaart zou dus €10 zijn en ik zou in staat moeten zijn om mijn saldo aan te vullen tot €10. Ik kon dit wel voor ongeveer 3 maanden, tot dat deze optie volledig verdween voor mij. Kennissen met hetzelfde abonnement kunnen hun OV-chipkaart nog wel aanvullen tot €10. Als dit opgelost zou worden zou dit mij vele euro’s in de maand schelen.

Met vriendelijke groet,
Ishaa van der Gouw

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer dit probleem wordt opgelost en ik niet iedere keer dat ik mijn OV-chipkaart oplaad minimaal €5 kwijt ben.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ov chipkaart

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ov chipkaart nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Source: Europese passagiersrechten