Klacht: Drammerig en komen afspraken niet na.

123099533 op 03 juli 2021 over Ouders van Nu in de categorie Magazines

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Magazines
Status Nieuwe klacht
Datum 3 juli 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ze maken misbruik van moeders en hun hormonen. Door een slimme manier van vragen stellen en wanneer je nee zegt er toch op verder te gaan.
Telefonisch een abbonnemet afsluiten nooit meer! en wanneer je opzegt willen ze je een abbonnement van Wij Ouders of iets dergelijks laten afsluiten. Je moet meerdere keren nee zeggen voordat ze ‘opgeven’. Tevens is het abbonnement erg prijzig.
De ouders van nu voordeelpas is ook geen aanrader, inloggegevens pas ontvangen na 4x contact met de klantenservice en dan blijk je alleen specifieke items met korting te kunnen krijgen. Zeker niet aan te bevelen voor new born ouders. Misschien meer voor ouders met peuters en kleuters.
De ouders van nu gratis box kon ik afhalen bij de AH, daar aangekomen, stond er niks en moet ik zelf weer contact opnemen met Ouders van Nu. Helemaal klaar met dit bedrijf!

Gewenste Oplossing:

Wanneer dit abbonnement opgezegt is en ze mensen na 1x nee zeggen serieus nemen en niet doordrammen. De box kan me gestolen worden. Allemaal verkoop praatjes.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ouders van Nu

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ouders van Nu nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door 123099533
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM